top of page

  Профіль «Швейна справа» передбачає підготовку учнів до подальшого навчання у професійно-технічних навчальних закладах для здобуття професії «швачка», «кравець», «вишивальниця», «оператор швацького устаткування». Ці професії кваліфікується як фізична праця середньої тяжкості. Працюють швачки на  швейних фабриках, у цехах текстильних підприємств, в майстернях індивідуального пошиття  одягу.    

   В швейній майстерні, починаючи з 5 по 9 клас учні  вивчають  основи машинознавства,  матеріалознавства, моделювання  та  технології виготовлення  швейних виробів. Зміст програми зі швейної справи сприяє збагаченню уявлень школярів щодо предметів побуту на основі формування знань: про види дитячого, жіночого та чоловічого одягу, білизни.

Профіль  передбачає виконання учнями практичних завдань за зразками, малюнками, схемами, інструкційними картами та планами послідовності технологічних операцій. Така наочна опора спрямована на розвиток усвідомленості та самостійності діяльності учнів, а також дає можливість коригувати дрібну моторику на основі роботи з голкою та ножицями під час виконання трудових операцій ручним способом. Також здійснюється розвиток важливої професійної якості – координація рухів рук і ніг під час роботи на швейній машині з ножним приводом – пуск, зупинення, строчіння. Учні  вчаться знімати мірки для побудови-креслення виробів, кроїти, обробляти загальні вузли, шити вироби, самостійно виконувати практичні завдання, планувати свою діяльність. Знайомляться з організацією поопераційного поділу праці на виробництві,одержують інформацію про машини та пристрої .

   Достатнє опанування цих знань і практичних умінь дає можливість учням після закінчення школи працювати на швейному виробництві, а також використовувати одержані знання  і практичні вміння у власному побуті: самостійно виготовляти побутові вироби (торбинки, наволочки, рушники, простирадла), шити та лагодити одяг, білизну, доцільно використовувати різну тканину, нитки, фурнітуру.

bottom of page