top of page

ЗВІТ МЕТОДОБ'ЄДНАННЯ ВИХОВАТЕЛІВ 5-10 КЛАСІВ

     В склад  МО входить 14 вихователів.

З них:

  • спеціаліст вищої категорії –4

  • спеціаліст І категорії – 6

  • спеціаліст ІІ категорії – 1

  • спеціаліст  – 3

  Науково-методична проблема школи «Шляхи формування та розвитку ключових життєвих компетентностей випускника спеціальної школи-інтернату».

  У цьому навчальному році робота МО вихователів 5-10 класів була зосереджена над реалізацією проблеми: «Виховання та формування життєвої компетентності вихованців у контексті комплексної корекційно-розвивальної та реабілітаційної роботи».

  Засідання МО носили науково-методичний і пізнавальний характер, теми засідань були спрямовані на реалізацію основних завдань.

 

   Засідання N1 (інформаційно-інструктивне)

Тема: «Методичне забезпечення організованого початку 2017-2018 н.р.»

  • Затвердження плану роботи МО на навчальний рік

  • Ведення шкільної документації

 

   Засідання N2

Тема: «Формування навичок самоврядування, соціальної активності у процесі практичної громадської діяльності вихованців школи-інтернату».

- Круглий стіл «Учнівське самоврядування, соціальної активності у процесі практичної та громадської діяльності вихованців».

-Ярмарок педагогічних ідей. Національно-патріотичне виховання як складова формування соціального світогляду учнів.

- Тиждень відкритих самопідготовок. Спостереження відкритої самопідготовки у 7 класі

 У школі стартував методичний марафон відкритих самопідготовок. Розпочався він із самопідготовки у 7 класі «Подорож з осіннім листочком», яку підготувала та організувала вихователь Худяк М.Я. 
 Сьогодні важко уявити освітній процес без широкого використання інформаційних технологій, які дають простір для реалізації можливостей кожної дитини, роблять навчання успішним і комфортним, особистісно – орієнтовним і мобільним, а також оптимізують процес підготовки домашніх завдань.
  Використання комп’ютера розширяє творчі можливості вихователя, дозволяє робити самопідготовку більш інтенсивною, цікавою. Звичайно, проведення самопідготовки з використанням сучасних технологій потребує багато часу для пошуку , систематизації та оформлення інформації, але такі інновації особливо ефективні при виконанні домашніх завдань в старших класах, дають змогу якісно повторити матеріал, дають широкий простір для корекційно-розвиткової  роботи, яка є основою всього освітнього процесу.

   Засідання N3

Тема: «Компетентісний підхід в навчально-виховному процесі»

-Прослухана доповідь «Компетентісний підхід в навчально-виховному процесі»

-Спостереження відкритих заходів естетичного спрямування та самопідготовки:

  1.  Заняття художньо-естетичного спрямування «Малювання кішки» в 6 класі.

Вихователь Драч Н.І. провела заняття з учнями 6-го класу на тему «Малювання кішки». Діти прослухали казку «Казка про чотирьох котиків» і на свій вибір малювали кошенят. У всіх залишилися світлі враження, позитивні емоції. Вихованці були задоволені результатами роботи та продемонстрували малюнки всім присутнім.

 Заняття художньо-естетичного спрямування сприяють формуванню широкого світогляду учнів, розвивають та корегують відчуття кольору та форми, художні смаки, дрібну моторику рук, увагу, мову, мислення, загальну культуру.

   2. Заняття морально-етичного спрямування«Доброта і милосердя в нашому житті» в 7 класі
   Присутні мали змогу спостерігати заняття Недільної школи на тему «Доброта і милосердя в нашому житті», яке провела вихователь Скрипка Н.Ю. з вихованцями 7 класу. 
   Учні створили «Серце добрих справ» свого класу. Діти подарували один одному і всім присутнім частинку доброти своєї душі.

   Заняття морально-етичного спрямування сприяють створенню необхідних умов для вільного розвитку особистості, формування правильних морально-етичних принципів.

   3. Відкрита самопідготовка в 7 класі під керівництвом вихователя

Косиліва І. М.

   Розвиток розумової та творчої діяльності вихованців на самопідготовці слід стимулювати через застосування різноманітних дидактичних ігор та розвивальних вправ.

Засідання N4

Тема: «Потреба у здоровому способі життя як ознака компетентної особистості»

  • Ярмарок ідей « Про створення необхідних умов для фізичного розвитку школярів, збереження та зміцнення їхнього здоров’я»

  • Обговорено проблеми формування навичок здорового способу життя – перший крок у формуванні розвинутої особистості

  • Акцентовано увагу на особливості соціально-педагогічної роботи з підлітками, схильними до правопорушень та з дітьми шкільного віку з неблагополучних сімей.Ширше розвивати співпрацю учитель-учень-батьки. Залучати батьківську спільноту  до здоров’язберігаючих аспектів виховання

  • Підведено підсумки роботи МО за навчальний рік.

bottom of page