top of page

            ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ВИХОВАННЯ 

            ОСОБИСТОСТІ НА ШЛЯХУ СТАНОВЛЕННЯ

                    НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
     11 січня 2019р. в школі-інтернаті відбулося засідання педагогічної ради на тему: «Виховання на цінностях – як один з ключових компонентів формування Нової української школи».Педагогічні працівники розглянули пріоритетні напрямки виховання особистості на шляху становлення нової української школи, узагальнили педагогічний досвід з формування та розвитку ключових життєвих компетенцій випускника спеціальної школи-інтернату, вдосконалили професійну компетентність щодо змісту заходів з національно-патріотичного та превентивного виховання. 
    Учасники педагогічної ради обговорили систему виховної роботи у школі, визначили пріоритетні завдання, напрями роботи щодо забезпечення функціонування виховної системи навчального закладу згідно з вимогами Нової української школи та Основних орієнтирів виховання учнів, більше дізналися про сучасні технології у виховній роботі, використання яких сприяє формуванню ключових компетентностей вихованців школи-інтернату, обговорили питання формування внутрішньої позитивної мотивації педагогів до використання інноваційних технологій у виховній роботі і впровадження їх в освітній процес школи-інтернату.

 ПРОЕКТ "ДРУГЕ ЖИТТЯ ПЛАСТИКОВОЇ ПЛЯШКИ"
   Щоб запобігти забрудненню навколишнього середовища пластиковими відходами діти школи під керівництвом педагогів роблять із пластику велику кількість різноманітних виробів, які є красивими, корисними, незвичайними. На їх виготовлення використано більше 6 000 пляшок. Політ фантазії, трохи творчості і кмітливості та використана пластикова тара – от і все, що потрібно для виготовлення хорошого виробу.
   Таких виробів у школі безліч. Це декоративні пальми, які стали окрасою шкільного подвір’я, чудова клумба-озерце, бджілки біля вулика і чарівний сніговик, весняні дзвіночки на території. Окрім того в кожному класі представлені на виставці роботи із пластику, які діти виготовили на заняттях. А цими днями появилися нові оригінальні роботи, які підготували дітки під керівництвом вихователів Марич Ірини Богданівни та Люклян Наталії Ярославівни: це два величаві павичі та кактус, який чарує своїм цвітом. На їх виготовлення використано близько 200 пластикових пляшок, які перетворилися із сміття в чудові вироби та згодом будуть використані для інтер’єру шкільного подвір’я. 
Завдання цього чудового проекту: змусити дітей задуматися про важливість екологічної проблеми нашої планети на прикладі забруднення людьми навколишнього середовища пластиковими пляшками, з’ясувати історію створення і застосування пластикових пляшок, познайомити дітей з красивим вторинним застосуванням пластикових пляшок, зацікавити дітей можливостями створення з пластикових пляшок безлічІ цікавих і корисних речей.
  Тож екологічний стан нашої країни можна покращити за рахунок зменшення кількості пластикового сміття. Для цього треба навчитися правильно поводитися з непотрібними пластиковими відходами. Замість того, щоб їх викидати, краще подарувати їм друге життя.

                           НАМАЛЮЙ СВОЮ МРІЮ
   Учні нашої школи взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку « Намалюй свою мрію », який організований ТзОВ « Техніка і технології». 
   Мета конкурсу - залучити дітей до творчості, подарувати гарні емоції, допомогти виховати дітей свідомими і відповідальними.
Теми робіт пов’язані з роботою в полі, по господарству, доглядом за тваринами, рослинами і т.д. Кожна робота повинна складатися з чотирьох малюнків, які відображають 4 послідовні етапи роботи.
  Вихованці 2 класу Гуйван Богдан і Македонська Вікторія разом з вихователем Марич Іриною Богданівною намалювали свої мрії.
Мрія Богдана – виростити та передати солдатам собаку, яка в майбутньому стане разом із мужніми воїнами на захист рідної Вітчизни.
Мрія Вікторії – виростити полуницю, спостерігати як вона зростає, піклуватися про неї і після довготривалого догляду ласувати смачними ягодами та використати їх для консервації.
 Але чи зможуть наші діти реалізувати свої мрії ? Скоро ми про це дізнаємося...

                            УЧИТИСЯ – ЦЕ ЦІКАВО
    Вчителі та вихователі початкової ланки впроваджують в практику своєї роботи ключові компетентності Нової української школи, працюють у рамках НУШ та ставлять перед собою мету – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.
   Для комфортного навчання та виховання дітей педагоги створили нове освітнє середовище, організували навчальні осередки, здійснюють перехід від інформаційної до компетентісної школи. Така організація навчання та виховання, нові підходи та цінності дають можливість будувати школу радості, коли вчитися — це цікаво.
   Адже день у класі починається з ранкових зустрічей. Це – щоденні обговорення у колі своїх однокласників, де вони діляться один з одним своїми враженнями та настроєм і, зрештою, про все цікаве, чим хочуть поділитися. Такі зустрічі розвивають соціальні навички дітей, вміння вислуховувати інших та не боятися висловити свою думку. 
У вчителів Глинки Ірини Мирославівни та Якимчук Лідії Ярославівни новий підхід до роботи. Вони активні, ініціативні, креативні, допомагають дітям вчитися, а не просто дають певні педагогічні настанови. Освітній процес інноваційний, інформаційний, творчий та цікавий.

             ЗДОРОВИМ БУДЕШ - ВСЕ ЗДОБУДИШ
Під таким гаслом пройшли у школі практичні заняття та тематичний захід

             «КОЛИ В ДУШІ НАРОДЖУЄТЬСЯ ПІСНЯ»
  Саме із такою концертною програмою завітали до школи-інтернату викладачі та учні Перегінської ДШМ (директор школи Мирослав Романишин).
    Дарована присутнім атмосфера була неперевершеною. Поруч із звучанням улюблених мелодій глядачів зачаровували чудовим співом солісти – отець Богдан Русинкевич та учасниця і переможець регіональних та всеукраїнських конкурсів, учениця школи Анна Глушко. 
   Невимушену атмосферу дружнього спілкування з публікою створила ведуча і автор сценарію – заступник директора Перегінської ЗОШ №1 Руслана Тофан.
 Після завершення концертної програми захоплені глядачі бурхливими оплесками дякували гостям за таку цікаву, яскраву, змістовну концертну програму і за подарований гарний, піднесений настрій.

             ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ                                                 ВИХОВАТЕЛІВ
   13 лютого відбулося засідання методичного об’єднання вихователів 5-9 класів з теми «Методика інтерактивного навчання». 
   Було проведено відкрите заняття за інтересами «Робота з папером і картоном: вітальна листівка. Поняття кардмейкінг» (вихователь Сенюк Іванна Миколаївна). Діти продемонстрували вміння виготовляти вітальну листівку до Дня св. Валентина, оздоблювати її, оволоділи технікою «кардмейкінг» та отримали задоволення від власної діяльності.
  Цікавою була доповідь - презентація «Форми та методи навчання і виховання щодо створення комфортних умов для самореалізації дитини відповідно до її потенційних можливостей та інтересів», було розкрито окремі напрямки організації роботи з даного питання.
    Члени об’єднання провели методичний діалог «Організаційно-методичні застосування інтерактивних форм і методів навчання та виховання вихователями школи-інтернату» та підсумовуючи свою роботу зазначили, що діяльність методичного об’єднання сприяє удосконаленню фахової майстерності вихователів, підвищенню результативності їх педагогічної діяльності, поповнює скарбничку професійних знань та вмінь педагогів.

            ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ                    ВЧИТЕЛІВ ТА ВИХОВАТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ                                                       КЛАСІВ
 Відбулося чергове засідання методичного об’єднання вчителів та вихователів початкових класів на тему «Корекційні технології, методики та методи у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». Педагоги відзначили, що свою діяльність вони спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання та виховання дітей, а головне на реалізацію принципу рівноправного діалогу між педагогом та здобувачем освіти.
   Вихователь Марич І.Б. ознайомила присутніх із проектом «Друге життя пластику», звернула увагу на актуальність теми, ознайомила із проблемою дослідження, завданням та очікуваним результатом, провела майстер-клас з теми «Павич з пластикових пляшок».
   В рамках засідання члени методичного об’єднання провели круглий стіл «Використання корекційних технологій на уроках та виховних спрямуваннях у початковій ланці», обмінялися педагогічними ідеями щодо використання дидактичних ігор, щодо забезпечення єдності навчання та виховання та організації роботи з дітьми, які мають початковий рівень знань.

                                       Я МАЮ ПРАВО
    В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право» в школі проведена робота щодо кампанії «Стоп булінг».Відбулася презентація для педагогів «Булінг у щколі – як розпізнати та що роботи ?...», для старшокласників круглий стіл «Кібер – булінг» (практичний психолог Глушко Х. М. ) та тренінг «Стоп булінг» ( практичний психолог Надрага Т. В.). Учні разом з педагогом-організатором Мельник І. Д. виготовили листівки «Не стань жертвою булінгу» та переглянули відеофільми з даної тематики. Проводимо просвітницьку роботу з батьками, працює консультативний пункт «Скринька довіри».Ці заходи спрямовані  на формування стійкого переконання в учасників освітнього процесу щодо неприпустимості булінгу (цькування) в міжособистісних стосунках і мають практичний характер.

                          ДОПОМОЖИ ДРУГУ
    В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право» в 2 класі відбулася година спілкування «Допоможи другу» (класний керівник Глинка Ірина Мирославівна ).

               НАГОРОДА ЗА НАМАЛЬОВАНУ МРІЮ
   За участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Намалюй свою мрію» учні 2 класу нашої школи Гуйван Євген та Македонська Вікторія (вихователь Марич І. Б.) отримали відзнаку та магнітики учасника конкурсу.

                         ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ МАЙДАНУ
       Вихованці та працівники школи прийшли на Віче Пам’яті, яке відбулося в селищі Перегінське, та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

            МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВИХОВАТЕЛІВ
   Відбулося чергове засідання методичного об’єднання вихователів 5-9 класів. 
   В процесі роботи члени методичного об’єднання спостерігали відкрите виховне заняття недільної школи на тему: «Праця людину годує, а лінь марнує» (вихователь Мигович Надія Богданівна), заслухали доповідь «Комунікативні можливості учнів спеціальної школи як одна з умов соціалізації в суспільстві», за круглим столом обговорили питання «Основи корекційної роботи вихователя», обмінялися досвідом роботи щодо засобів розвитку комунікативних вмінь вихованців школи та практично опрацювали методику роботи з учнями спеціальної школи: корекційна спрямованість дидактичної гри.

    ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ»

 Саме під такою назвою в рамках Тижня  мужності і пам’яті  пройшов шкільний захід.  Метою  заходу було  погортати сторінки життя рідної держави, милуватися козацькою добою,  захоплюватися боротьбою українського народу за незалежність,  вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні, виховати  любов та повагу до своєї Батьківщини, формувати почуття національної гідності на кращих прикладах мужності й звитяги, виявлених нинішніми захисниками Вітчизни, віддати  шану  подвигам  героїв України.

   Також  діти мали змогу познайомитися із героїчним життям мужніх захисників – нашими односельчанами, які  стали на захисті рідної держави, боронять її  спокій та красу і готові віддати життя за Україну та за кожного із нас.

                              В вишитій сорочці, збивши босі ноги,

                              Стоїть Україна обабіч дороги,

                              А по тому шляху з заходу  до сходу

                              Тягнеться  історія Вкраїнського народу.

                                           КОБЗАРЮ !
                                               Знов до тебе я приходжу,
                                               Бо ти для мене совість і закон!
                                                                                            (Л. Костенко).

  У нашій школі відбулося свято, приурочене 205 річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка.
  Зала святково прибрана , оформлений куточок Шевченка, хліб на вишитому рушнику, живі квіти поету.
Урочисто одягнені учні декламували вірші великого Кобзаря, виконували пісні на його вірші, а також прославляли творами, складеними про видатного сина українського народу.

                          ВІД ПРОФЕСІЇ ДО МРІЇ
    З метою поширення уявлення дітей про професії, результатами праці яких найчастіше користуються у повсякденному житті та виховання любові і шанобливого ставлення до праці відбулося тематичне свято «Від професії до мрії».

                  І ЗНОВУ ЗАВІТАЛИ СПОРТСМЕНИ
     До школи знову завітали представники Центру Громадських Ініціатив «ЗРАЗОК». В ході зустрічі діти поспілкувалися із спортсменами та гостями, які розповіли про свої спортивні досягнення та життєві дороги. У свою чергу, вихованці школи похвалилися своїми надбаннями, спортивними вподобаннями та поділилися своїми мріями.Гості підготували для дітей мотиваційні виступи, які провели Дуркало Назар, Тимяний Денис, Остапів Дмитро; майстер-клас з ліпки від Іванків Ірини та цікаві спортивно-розважальні конкурси, які провів ідейний колектив ГО «Зразок». Переможці конкурсу отримали призи, а всі діти школи солодкі подарунки та фрукти.

bottom of page