top of page

МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНОГО    ЦИКЛУ

 

Проблемне питання: «Роль предметів гуманітарного циклу у формуванні та розвитку ключових життєвих компетенцій випускника школи-інтернату»

 

Члени методичного об’єднання:

Патрійчук Віра Олегівна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, педагогічний стаж роботи 26 років; проблема із самоосвіти: «Впровадження інтерактивних методів навчання на уроках читання».

 

Стефінів Лідія Степанівна, вчитель першої кваліфікаційної категорії; педагогічний стаж роботи 36 років; проблема із самоосвіти: «Використання краєзнавчого матеріалу на уроках історії».

 

Чепелюк Оксана Богданівна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, педагогічний стаж роботи 24 роки; проблема із самоосвіти: «Естетичне виховання на уроках мови і літератури».

 

Фединяк Іванна Петрівна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, педагогічний стаж роботи 23 роки; проблема із самоосвіти: «Розвиток творчих здібностей школярів у роботі над текстом на уроках української мови».

Аналіз роботи методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу  за 2017 – 2018н.р.

 

     В минулому навчальному році було проведено чотири засідання методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу. На яких члени м/о працювали над вирішенням проблемного питання, яке перед ними поставлено, а також на подальшому впровадженні у свою педагогічну діяльність нових методів і прийомів навчання дітей з особливими потребами, що сприяє покращенню їхньої роботи та підвищенні кваліфікації; педагогічної професійної майстерності.

    

      На першому засіданні члени м/о вчителів гуманітарного циклу працювали над темою: «Організація навчально-виховного процесу з гуманітарних дисциплін у 2017-2018н.р.»

     Фединяк І.П. провела аналіз роботи методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу за 2016-2017н.р.

      Члени методичного об’єднання гуманітарного циклу обговорили та затвердили роботу шкільного об’єднання вчителів гуманітарного циклу на 2017-2018н.р. Розподілили доручення між членами методичного об єднання.

     Розглянули нормативно-правові документи про організацію навчально-виховного процесу в 2017-2018н.р. Ознайомилися з нормативними документами МОН України (зміни в Програмах, методичних рекомендаціях про викладання предметів гуманітарного циклу  у 2017-2018н.р.)

     Члени методичного об’єднання обговорили методику навчання за новими програмами, підручниками зі спрямуванням на інноваційно-корекційний розвиток особистості.

     Розглянули календарно-тематичні плани вчителів гуманітарного циклу, обговорили їх.

     Розглянули критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, вимоги щодо ведення зошитів та оцінювання письмових робіт, їх дотримування.

     Пилипів Н.П. ознайомила присутніх з календарем пам’ятних та знаменитих дат на 2017-2018н.р.; провела огляд науково-методичної літератури.

 

    На другому засіданні члени методичного об’єднання гуманітарного циклу працювали над темою: «Сучасний урок в спеціальній школі-інтернаті: вимоги, проблеми, шляхи удосконалення»

     Чепелюк О.Б. провела педагогічний лекторій на тему: «Сучасний урок: яким йому бути? Шляхи удосконалення сучасного уроку, підвищення його якості та вдосконалення роботи вчителів щодо підвищення ефективності формування в учнів міцних знань, освітніх компетентностей».

     Члени методичного об’єднання провели ярмарок педагогічних ідей:

- Алгоритм дій вчителя під час підготовки до уроку. Психолого-педагогічні аспекти організації уроку

- Вимоги до створення сучасного колекційного уроку. Елементи організації сучасного уроку, його ефективності

- Мотиваційно-організаційний етап уроку. Формування позитивної мотивації на уроці. Вплив успіху на ефективність навчання та стимулювання інтересу до навчання

- Виконавчо-діяльнісний етап уроку. Загальні підходи до організації виконавчо-діяльнісного етапу

- Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів у рамках комунікативно-діалогової та ігрової моделі

- Контрольно-корекційний етап уроку. Методика проведення рефлексії на уроці

- Педагогічно-інноваційні технології на уроці – шлях до розвитку компетентної особистості.

     Члени методичного об єднання провели практичну роботу щодо моделювання фрагментів сучасного уроку в спеціальній школі-інтернаті. 

         Вчителями м/о гуманітарного циклу було проведено Тиждень української писемності та мови. В рамках Тижня  відбулося тематичне свято «Звучи гордо, рідна мова, в ріднім домі, в рідній школі», літературні читання, виставка учнівських зошитів, зустріч у поетичній вітальні «Мово рідна, живи в нашім домі», випуск літературної газети «Мово українська – батьківська, материнська», цікаве дозвілля «Кохані звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова».

     Пилипів Н.П. ознайомила з новинками науково-методичної літератури.

 

     На третьому засіданні члени методичного об’єднання гуманітарного циклу працювали над темою: «Формування ключових та предметних компетентностей як засіб підвищення якості знань учнів».

     Члени методичного об’єднання обговорили тему засідання, а саме: формування ключових та предметних компетентностей як засіб підвищення якості знань учнів: 

- формування комунікативної компетентності через збагачення лексичного запасу школярів;

- формування комунікативних компетентностей учнів через поєднання проблемного та пошуково- дослідницького підходів;

  • відпрацювання практичних умінь і навичок учнів на уроці;

  • застосування дидактичного матеріалу як засобу формування ключових та предметних компетентностей.

 

     На четвертому засіданні члени методичного об’єднання гуманітарного циклу працювали над темою: «Організація ефективного контролю та своєчасної корекції знань учнів».

     Члени методичного об єднання провели проблемний семінар: «Організація ефективного контролю та своєчасної корекції знань учнів»:

  • форми організації контролю та корекції знань учнів на уроці;

  • форми і методи підготовки учнів до контрольних робіт;

  • проведення уроків аналізу контрольної роботи та організація роботи над помилками.

     Члени методичного об єднання обговорили результати контрольних робіт, систему роботи щодо усунення прогалин в знаннях учнів; стан перевірки зошитів та дотримання єдиного орфографічного режиму.

     Вчителі гуманітарного циклу зачитали звіти про підсумки роботи в 2017-2018н.р.; про стан виконання навчальних планів і програм за навчальний рік.

     Голова методичного об єднання підвела підсумки роботи методичного об єднання вчителів гуманітарного циклу за 2017-2018н.р. та вказала напрямки роботи в новому навчальному році; члени методичного об єднання запропонували багато ідей щодо планування методичної роботи на новий навчальний рік.

bottom of page